شوخ-طبعی-در-محیط-کار

20 ویدیو

مدت دوره: 0 ساعت و 0 دقیقه

شوخ طبعی در محیط کار

00:00:00

رایگان

شوخ طبعی به عنوان ساده‌ترین راه برای بیان احساسات در محیط کار مثل یک دستگاه ترموستات عمل کرده و محیط را کنترل می‌کند. وجود این حس به صورت مثبت باعث شکل‌گیری حس همدلی و صمیمیت و افزیش پویایی گروه شده و به شکل منفی سردی، بی‌رحمی و انزوا را به همراه دارد.

نمایش سریالی ویدیو:

دوره های مشابه:

فرسودگی-شغلی-و-دورکاری

فرسودگی-شغلی-و-دورکاری

تعداد ویدئو: 22

در دوره ویدیویی «فرسودگی شغلی و دور کاری» تصمیم داریم شما را با این مفاهیم و راهکارهای جلوگیری از فرسودگی شغلی بیشتر آشنا نماییم. در دنیای امروزی و با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، سیاست‎های کاری و ارزش‎های شغلی دچار تغییرات گسترده‎ای شده است. همین امر باعث شده تا بسیاری از افراد با تغییر در سبک زندگی به انجام کار زیاد روی آورند. اختصاص دادن زمان فراوانی در طول روز برای انجام امور مربوط به کار، باعث بروز فرسودگی شغلی شده که از موارد مهم و قابل تأمل در جهان می‎باشد. فرسودگی شغلی به شکلی است که به یکباره در فرد ظاهر نشده و به تدریج و با مرور زمان تأثیرات خود را در زندگی شخص نشان می‎دهد. با این حال نشانه‎های متعددی از قبیل خستگی مفرط، بی‎خوابی، حواس پرتی، انزوا، افسردگی و... وجود دارد که می‎تواند در شناسایی فرسودگی شغلی به اشخاص کمک کند و فرد با انجام اقدامات پیشگیرانه مانع از حاد شدن آن شود. از دیگر مسائل رایج در شرایط کنونی که افراد بسیاری را با خود درگیر نموده است، دورکاری می‌باشد. دورکاری به انجام امور مربوط به شغل، دور از محیط اداری و ارتباط داشتن از طریق فناوری‎هایی مانند رایانه و تلفن همراه گفته می‎شود. در دورکاری، شخص از سیاست‎ها و قوانین در محیط کار به دور بوده و با آزادی عمل بیشتری به انجام وظایف خود مشغول می‎شود. اما با این حال باید با اصول آن نظیر طریقه برنامه ریزی، نحوه صحیح ارتباط با همکاران، چگونگی استفاده از وسایل ارتباطی و... آشنایی کاملی داشت. ما در این مجموعه در تلاشیم تا شما عزیزان را با این مفاهیم آشنا کرده تا بتوانید بهترین بهره وری و کارایی را در شغل خود داشته باشید. با ما همراه شوید.

مهارت-های-سخنرانی

مهارت-های-سخنرانی

تعداد ویدئو: 25

در دوره ویدیویی «مهارت‌های سخنرانی» با اصول سخنرانی و تکنیک‌های فن بیان آشنا خواهید شد. سخنرانی کردن همانند سایر فنون یک مهارت مهم و بسیار کاربردی بوده و اکتسابی می‌باشد. در واقع افراد با فراگرفتن مهارت‌ها و انجام تمرینات مستمر می‌توانند تبدیل به یک سخنران خبره شوند. حال در اینجا سوالی که ممکن است مطرح شود این است که چگونه و از چه طریقی می‌توان به این سطح از توانایی دست یافت؟ از آن جایی که نوع بیان و نفوذ کلام می‌تواند در ابعاد مختلف زندگی فرد تأثیرگذار باشد به همین دلیل بهتر است که هر شخص تا حدودی با فنون سخنرانی آشنایی داشته باشد. یکی از ویژگی‌های سخنران خوب، شمرده صحبت کردن است. در واقع شنونده باید قادر باشد تمامی کلمات را به وضوح بشنود و به خوبی با موضوع مورد بحث ارتباط برقرار کند. داشتن اعتماد به نفس از دیگر عواملی است که یک سخنران باید از آن برخوردار باشد. صدای شفاف و بلند، کنترل اضطراب و همچنین طرز صحیح ایستادن می‌تواند شما را به عنوان یک فرد مطمئن و قابل اعتماد به حضار نشان دهد. یک سخنران موفق باید شروع خوبی داشته باشد. یعنی اینکه در ابتدا از کلمات پرانرژی استفاده کند و توجه حضار را به سوی خود جلب نماید. همچنین برای سخنرانی خود باید طوری برنامه ریزی کند که تمامی بخش‌های آن ترتیب منطقی داشته باشند. به طوری که اطلاعات مورد بحث به ترتیب وقوع و یا براساس نیاز حضار مرتب و دسته بندی شوند. در این دوره ویدیویی بسیاری از تکنیک‌ها و مهارت‌های سخنرانی در قالب یک مجموعه آموزشی گردآوری شده است. اگر تمامی مراحل این دوره را به طور صحیح و قدم به قدم انجام دهید بدون شک به یک سخنران خوب و حرفه‌ای تبدیل خواهید شد. با ما همراه باشید.

برقراری-ارتباط-با-اعتماد-به-نفس

برقراری-ارتباط-با-اعتماد-به-نفس

تعداد ویدئو: 23

در دوره ویدیویی «برقراری ارتباط با اعتماد به نفس» با آموزش‌های Jeff Ansell نویسنده و سخنران برجسته کانادایی همراه ما باشید. داشتن اعتماد به نفس همواره یک ویژگی ارزشمند برای افراد بوده و در موقعیت‌های مختلف اجتماعی به عنوان فاکتوری تأثیرگذار در ارتباطات محسوب می‌شود. Jeff Ansell که سال‌ها در زمینه تکنیک‌های برقراری ارتباط و فنون سخنوری مطالعه، تحقیق و تدریس کرده است در دوره پیش‌روی به بیان ویژگی‌های یک سخنران خوب، نکات سخنرانی، راهکارهای کنترل اضطراب، تقویت اعتماد به نفس و بسیاری موارد دیگر می‌پردازد. او معتقد است اساس داشتن یک سخنرانی خوب و تأثیرگذار بر پایه چند فاکتور کلیدی استوار است که ارتباط چشمی، مکث کردن، آرامش، زبان بدن، باور به گفته‌های خود، تمرکز بر روی پیام‌ها و استفاده از کلمات و عبارات تأکیدی از جمله این فاکتورها به حساب می‌آیند. شما به عنوان یک سخنران با رعایت و اجرای درست و به موقع این نکات بدون شک موفق خواهید بود. داشتن اضطراب هنگام سخنرانی برای عموم، امری کاملا طبیعی است اما باید دقت داشت که این اضطراب حساب شده باشد. اضطرابی که یک سخنران حین صحبت کردن برای حضار دارد به اشکال مختلفی می‌تواند خود را نشان دهد که قورت دادن آب دهان و حرکت کردن‌های بی‌هدف و غیرارادی از این جمله‌اند. این فشار که باید هنگام صحبت کردن عالی باشید را از خود دور کنید و تمرکزتان را بر روی گفته‌هایتان قرار دهید زیرا مهم‌تر از شما، پیام‌هایی است که قصد انتقال آنها را دارید. در ادامه امیدواریم با تماشای ویدیوهای غنی و ارزشمند این دوره به سطح مطلوبی از اعتماد به نفس و اطمینان از خود دست یابید.

شوخ-طبعی-در-محیط-کار

شوخ-طبعی-در-محیط-کار

تعداد ویدئو: 20

در دوره ویدیویی «شوخ طبعی در محیط کار» با Izzy Gesell معلم، مربی و استندآپ کمدین آمریکایی همراه می‌شویم. شوخ طبعی به عنوان ساده‌ترین راه برای بیان احساسات، چیزی بیشتر از گفتن جوک و سرگرم کردن دیگران است. این مهارت شناختی که اکتسابی بوده و با تمرین می‌توان آن را به دست آورد، به عنوان یک ویژگی شخصی مطلوب کمک می‌کند تا دید افراد نسبت به دنیا و مردم عوض شود. حس شوخ طبعی در شرایط محیطی مختلف کاربردهای متفاوتی داشته و بسته به موقعیت به عنوان سپر، سلاح، وسیله برقراری ارتباط، جلب توجه، غلبه بر ترس و... به کار می‌رود. شاید این حس در نگاه اول تنها به عنوان یک سرگرمی به نظر بیاید اما تحقیقات نشان داده است که برخورداری از حس شوخ طبعی فواید بسیاری داشته و ارتباط مستقیمی با سلامتی افراد دارد. زمانی که شما می‌خندید بدن اکسیژن بیشتری جذب کرده و به دنبال تحریک قلب، ریه و عضلات، مغز هورمون اندورفین بیشتری ترشح می‌کند. شوخ طبعی تنش و اسپاسم عضلانی را از بدن دور کرده و آستانه تحمل درد را افزایش می‌دهد. همچنین شوخ طبعی در محیط کار مثل یک دستگاه ترموستات عمل کرده و محیط را کنترل می‌کند. وجود این حس به صورت مثبت باعث شکل‌گیری حس همدلی و صمیمیت و افزایش پویایی گروه شده و به شکل منفی سردی، بی‌رحمی و انزوا را به همراه دارد. در دوره پیش‌روی Izzy Gesell نتایج سال‌ها مطالعه و تحقیق خود در این زمینه را در اختیار شما بینندگان قرار داده و راهکارهای افزایش و تقویت حس شوخ طبعی را در قالب مثال‎هایی ملموس و آشنا بیان می‌کند. با ما همراه باشید.