دسته بندی ها:

دسته بندی ها

فرسودگی-شغلی-و-دورکاری

فرسودگی-شغلی-و-دورکاری

تعداد ویدئوها: 22

در دوره ویدیویی «فرسودگی شغلی و دور کاری» تصمیم داریم شما را با این مفاهیم و راهکارهای جلوگیری از فرسودگی شغلی بیشتر آشنا نماییم. در دنیای امروزی و با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، سیاست‎های کاری و ارزش‎های شغلی دچار تغییرات گسترده‎ای شده است. همین امر باعث شده تا بسیاری از افراد با تغییر در سبک زندگی به انجام کار زیاد روی آورند. اختصاص دادن زمان فراوانی در طول روز برای انجام امور مربوط به کار، باعث بروز فرسودگی شغلی شده که از موارد مهم و قابل تأمل در جهان می‎باشد. فرسودگی شغلی به شکلی است که به یکباره در فرد ظاهر نشده و به تدریج و با مرور زمان تأثیرات خود را در زندگی شخص نشان می‎دهد. با این حال نشانه‎های متعددی از قبیل خستگی مفرط، بی‎خوابی، حواس پرتی، انزوا، افسردگی و... وجود دارد که می‎تواند در شناسایی فرسودگی شغلی به اشخاص کمک کند و فرد با انجام اقدامات پیشگیرانه مانع از حاد شدن آن شود. از دیگر مسائل رایج در شرایط کنونی که افراد بسیاری را با خود درگیر نموده است، دورکاری می‌باشد. دورکاری به انجام امور مربوط به شغل، دور از محیط اداری و ارتباط داشتن از طریق فناوری‎هایی مانند رایانه و تلفن همراه گفته می‎شود. در دورکاری، شخص از سیاست‎ها و قوانین در محیط کار به دور بوده و با آزادی عمل بیشتری به انجام وظایف خود مشغول می‎شود. اما با این حال باید با اصول آن نظیر طریقه برنامه ریزی، نحوه صحیح ارتباط با همکاران، چگونگی استفاده از وسایل ارتباطی و... آشنایی کاملی داشت. ما در این مجموعه در تلاشیم تا شما عزیزان را با این مفاهیم آشنا کرده تا بتوانید بهترین بهره وری و کارایی را در شغل خود داشته باشید. با ما همراه شوید.

مهارت-های-سخنرانی

مهارت-های-سخنرانی

تعداد ویدئوها: 25

در دوره ویدیویی «مهارت‌های سخنرانی» با اصول سخنرانی و تکنیک‌های فن بیان آشنا خواهید شد. سخنرانی کردن همانند سایر فنون یک مهارت مهم و بسیار کاربردی بوده و اکتسابی می‌باشد. در واقع افراد با فراگرفتن مهارت‌ها و انجام تمرینات مستمر می‌توانند تبدیل به یک سخنران خبره شوند. حال در اینجا سوالی که ممکن است مطرح شود این است که چگونه و از چه طریقی می‌توان به این سطح از توانایی دست یافت؟ از آن جایی که نوع بیان و نفوذ کلام می‌تواند در ابعاد مختلف زندگی فرد تأثیرگذار باشد به همین دلیل بهتر است که هر شخص تا حدودی با فنون سخنرانی آشنایی داشته باشد. یکی از ویژگی‌های سخنران خوب، شمرده صحبت کردن است. در واقع شنونده باید قادر باشد تمامی کلمات را به وضوح بشنود و به خوبی با موضوع مورد بحث ارتباط برقرار کند. داشتن اعتماد به نفس از دیگر عواملی است که یک سخنران باید از آن برخوردار باشد. صدای شفاف و بلند، کنترل اضطراب و همچنین طرز صحیح ایستادن می‌تواند شما را به عنوان یک فرد مطمئن و قابل اعتماد به حضار نشان دهد. یک سخنران موفق باید شروع خوبی داشته باشد. یعنی اینکه در ابتدا از کلمات پرانرژی استفاده کند و توجه حضار را به سوی خود جلب نماید. همچنین برای سخنرانی خود باید طوری برنامه ریزی کند که تمامی بخش‌های آن ترتیب منطقی داشته باشند. به طوری که اطلاعات مورد بحث به ترتیب وقوع و یا براساس نیاز حضار مرتب و دسته بندی شوند. در این دوره ویدیویی بسیاری از تکنیک‌ها و مهارت‌های سخنرانی در قالب یک مجموعه آموزشی گردآوری شده است. اگر تمامی مراحل این دوره را به طور صحیح و قدم به قدم انجام دهید بدون شک به یک سخنران خوب و حرفه‌ای تبدیل خواهید شد. با ما همراه باشید.

برقراری-ارتباط-با-اعتماد-به-نفس

برقراری-ارتباط-با-اعتماد-به-نفس

تعداد ویدئوها: 23

در دوره ویدیویی «برقراری ارتباط با اعتماد به نفس» با آموزش‌های Jeff Ansell نویسنده و سخنران برجسته کانادایی همراه ما باشید. داشتن اعتماد به نفس همواره یک ویژگی ارزشمند برای افراد بوده و در موقعیت‌های مختلف اجتماعی به عنوان فاکتوری تأثیرگذار در ارتباطات محسوب می‌شود. Jeff Ansell که سال‌ها در زمینه تکنیک‌های برقراری ارتباط و فنون سخنوری مطالعه، تحقیق و تدریس کرده است در دوره پیش‌روی به بیان ویژگی‌های یک سخنران خوب، نکات سخنرانی، راهکارهای کنترل اضطراب، تقویت اعتماد به نفس و بسیاری موارد دیگر می‌پردازد. او معتقد است اساس داشتن یک سخنرانی خوب و تأثیرگذار بر پایه چند فاکتور کلیدی استوار است که ارتباط چشمی، مکث کردن، آرامش، زبان بدن، باور به گفته‌های خود، تمرکز بر روی پیام‌ها و استفاده از کلمات و عبارات تأکیدی از جمله این فاکتورها به حساب می‌آیند. شما به عنوان یک سخنران با رعایت و اجرای درست و به موقع این نکات بدون شک موفق خواهید بود. داشتن اضطراب هنگام سخنرانی برای عموم، امری کاملا طبیعی است اما باید دقت داشت که این اضطراب حساب شده باشد. اضطرابی که یک سخنران حین صحبت کردن برای حضار دارد به اشکال مختلفی می‌تواند خود را نشان دهد که قورت دادن آب دهان و حرکت کردن‌های بی‌هدف و غیرارادی از این جمله‌اند. این فشار که باید هنگام صحبت کردن عالی باشید را از خود دور کنید و تمرکزتان را بر روی گفته‌هایتان قرار دهید زیرا مهم‌تر از شما، پیام‌هایی است که قصد انتقال آنها را دارید. در ادامه امیدواریم با تماشای ویدیوهای غنی و ارزشمند این دوره به سطح مطلوبی از اعتماد به نفس و اطمینان از خود دست یابید.

شوخ-طبعی-در-محیط-کار

شوخ-طبعی-در-محیط-کار

تعداد ویدئوها: 20

در دوره ویدیویی «شوخ طبعی در محیط کار» با Izzy Gesell معلم، مربی و استندآپ کمدین آمریکایی همراه می‌شویم. شوخ طبعی به عنوان ساده‌ترین راه برای بیان احساسات، چیزی بیشتر از گفتن جوک و سرگرم کردن دیگران است. این مهارت شناختی که اکتسابی بوده و با تمرین می‌توان آن را به دست آورد، به عنوان یک ویژگی شخصی مطلوب کمک می‌کند تا دید افراد نسبت به دنیا و مردم عوض شود. حس شوخ طبعی در شرایط محیطی مختلف کاربردهای متفاوتی داشته و بسته به موقعیت به عنوان سپر، سلاح، وسیله برقراری ارتباط، جلب توجه، غلبه بر ترس و... به کار می‌رود. شاید این حس در نگاه اول تنها به عنوان یک سرگرمی به نظر بیاید اما تحقیقات نشان داده است که برخورداری از حس شوخ طبعی فواید بسیاری داشته و ارتباط مستقیمی با سلامتی افراد دارد. زمانی که شما می‌خندید بدن اکسیژن بیشتری جذب کرده و به دنبال تحریک قلب، ریه و عضلات، مغز هورمون اندورفین بیشتری ترشح می‌کند. شوخ طبعی تنش و اسپاسم عضلانی را از بدن دور کرده و آستانه تحمل درد را افزایش می‌دهد. همچنین شوخ طبعی در محیط کار مثل یک دستگاه ترموستات عمل کرده و محیط را کنترل می‌کند. وجود این حس به صورت مثبت باعث شکل‌گیری حس همدلی و صمیمیت و افزایش پویایی گروه شده و به شکل منفی سردی، بی‌رحمی و انزوا را به همراه دارد. در دوره پیش‌روی Izzy Gesell نتایج سال‌ها مطالعه و تحقیق خود در این زمینه را در اختیار شما بینندگان قرار داده و راهکارهای افزایش و تقویت حس شوخ طبعی را در قالب مثال‎هایی ملموس و آشنا بیان می‌کند. با ما همراه باشید.

اصول-مدیریت-مالی

اصول-مدیریت-مالی

تعداد ویدئوها: 57

در دوره ویدیویی «اصول مدیریت مالی» با Jim و Key Stice، اساتید کسب و کار در دانشکده بازرگانی دانشگاه Brigham Young همراه می‌شویم. با در نظر گرفتن شرکت‎‌ها، سازمان‌ها، دولت‌ها، افراد و خانوارها، یک تعریف عام از مدیریت امور مالی، سه سؤال کلی را در بر می‌گیرد؛ 1. چه چیزهایی نیاز داریم؟ 2. نحوه تهیه پول برای خرید موارد مورد نیاز چگونه است؟ 3. نحوه مدیریت منابع پس از خرید به چه شکل صورت می‌گیرد؟ اگر بخواهیم با یک دید کلی به فعالیت‌های اقتصادی در سراسر دنیا بنگریم، شاهد حضور سه گروه اصلی دخیل در این فعالیت‌ها هستیم که عبارتند از کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و تسهیل کنندگان. نهادهای مالی از جمله بانک‌های سنتی همان گروه تسهیل‌گران هستند که پول‌ها را در قالب سپرده از افراد جمع آوری کرده و در اختیار کارآفرینانی قرار می‌دهند که به دنبال ایجاد یک کسب و کار هستند. تمامی شرکت‌ها در ابتدای شروع به کار ساختار سرمایه‌ خود را به شکل مشخصی تعریف می‌کنند. زمانی که در رابطه با تأمین مالی خرید دارایی‌های یک شرکت صحبت می‌کنیم، در واقع اشاره به همین ساختار داریم. ساختار سرمایه یکی از مهم‌ترین موضوعات حوزه تأمین مالی شرکت‌ها به حساب می‌آید و یکی از اشکالات آن که در واقع همان تأمین مالی بلند مدت شرکت است می‌تواند به صورت سرمایه گذاری مالک به همراه استقراض بلند مدت باشد. ساختار سرمایه یک شرکت مشخص می‌کند که جذب تأمین مالی بیرون شرکت چقدر هزینه دارد. پس از راه اندازی یک کسب و کار مثلا یک شرکت انواع صورت های مالی آن در قالب سه عنوان ترازنامه، صورت درآمدها و صورت جریان‌های نقدی تعریف می‌شود. ترازنامه، لیست دارایی‌ها، تعهدات و بدهی‌های یک شرکت را در بر می‌گیرد و ساختار آن براساس یک معادله حسابداری شکل گرفته است که کمی بیش از پانصد سال پیش توسط ایتالیایی‌ها به وجود آمد. صورت درآمد، دومین صورت مالی اصلی یک شرکت، از طریق کسرِ هزینه‌ها از درآمدهای موجود، درآمد خالص شرکت را نشان می‌دهد. همچنین صورت جریان‌های نقدی نیز، ورود و خروج پول نقد به یک شرکت را شامل می‌شود. در بحث امور مالی عوامل متعدد و تأثیرگذاری وجود دارند که می‌بایست نسبت به تک تک آنها آگاهی کافی داشت و با محاسباتی دقیق و همه جانبه در پیشبرد اهداف اقتصادی سازمان، مؤسسه و یا شرکت مربوطه کوشید. در این دوره برآنیم تا اطلاعات خوب و کاملی در رابطه با عوامل مذکور در اختیار شما علاقه‌مندان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

راهکارهای-ارتقای-شغلی

راهکارهای-ارتقای-شغلی

تعداد ویدئوها: 29

در دوره ویدیویی «راهکارهای ارتقای شغلی» پیش زمینه‌های لازم برای پیشرفت کاری کارکنان را معرفی نموده و هر یک از آنها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. بسیاری از افراد در هر شغل و جایگاهی که هستند بدون شک به ارتقای شغلی فکر می‌کنند و قطعا کمتر کسی است که علاقه‌ای به پیشرفت در حیطه کاری خود نداشته باشد. ارتقای شغلی را می‌توان پاداشی در برابر عملکرد مثبت و میزان رشد کارکنان در یک بازه زمانی مشخص دانست. ارتقای شغلی گاه ممکن است منجر به پیشرفت در حوزه کاری، تغییر وظایف و جایگاه افراد شود و یا گاهی باعث افزایش حقوق و یا پاداش تشویقی کارکنان گردد. حال در اینجا سؤال مهمی که ممکن است مطرح شود این است که چگونه و به چه طریقی می‌توان به ارتقای شغلی دست یافت؟ به طور کلی سابقه کاری و کسب مهارت‌های جدید دو فاکتور مهم برای ارتقای شغلی هستند. اما باید بدانید که این عوامل به تنهایی کافی نبوده و فاکتورهای مهم دیگری نیز در این زمینه تأثیرگذار می‌باشند. مواردی همچون صداقت، تعهد کاری، خلاقیت، همکاری و تعامل مناسب با سایر همکاران، مسئولیت پذیری در محیط کار و... را می‌توان از جمله عوامل مهم دیگر در پذیرش ارتقای شغلی کارمندان برشمرد. در این دوره در مورد ارتقای شغلی و راهکارهای آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

از روزمرگی تا موفقیت

از روزمرگی تا موفقیت

تعداد ویدئوها: 23

در دوره ویدیویی «از روزمرگی تا موفقیت» با ارائه ایده‌هایی کاربردی راهکارهای افزایش خلاقیت را به شما عزیزان نشان خواهیم داد. روزمرگی در پی شکل‌گیری و تداوم یکسری عادات در زندگی افراد رخ می‌دهد که در ادامه کاهش قدرت خلاقیت، انگیزه و امید را به همراه خواهد داشت. عادت، نتیجه اجتناب‌ناپذیر انجام یک کار تکراری است و می‌توان آن را محصول جانبی هر نوع فرآیندی برشمرد که به شکل مؤثری در اعمال روزانه و آینده ما تجلی می‌یابند. اما راه‌ رهایی از این عادات و مشکل روزمرگی‌ که به دنبال آن می‌آید چیست؟ قدم اول شناخت نوع عاداتی است که می‌خواهید آنها را تغییر دهید. حال برای شکستن و تغییر روند این عادات روزانه شما نیاز به افزودن اندکی خلاقیت دارید. به عنوان مثال فراگیری یک علم یا هنر به خصوص را در پیش بگیرید، دست به حل یک مشکل بزنید، سفر کنید، در کنفرانس‌های انگیزشی حضور یابید، با دوستان خود ملاقات کنید و یا به یک تعطیلات خلاقانه بروید. به کارگیری هر کدام از این ایده‌های کاربردی می‌تواند به تغییر عادات روزمره شما بیانجامد. در دوره پیش‌روی Stefan Mumaw، کارگردان، نویسنده، طراح و سخنران اهل سانفرانسیسکو با بیان مفاهیم و ایده‌های مختلف راه‌های رهایی از روزمرگی را مورد بررسی قرار می‌دهد. با ما همراه باشید.

فال حافظ

فال حافظ

تعداد ویدئوها: 1

راهکارهای-تقویت-حافظه

راهکارهای-تقویت-حافظه

تعداد ویدئوها: 27

در دوره ویدیویی «راهکارهای تقویت حافظه» با ما همراه باشید. حافظه هر انسانی از سه بخش رمزگردانی، ذخیره‌سازی و بازیابی تشکیل شده است که بسته به مدت زمان مورد نیازِ نگهداری و ذخیره سازی مطالب، به دو بخش حافظه کوتاه مدت و حافظه بلند مدت تقسیم می‌شود. عوامل مثبت و منفی متعددی بر تقویت و تضعیف حافظه نقش دارد که از این جمله می‌توان به هیجانات مثبت و منفی اشاره کرد. افراد در این شرایط نسبت به موقعیت‌های عادی بیشتر می‌اندیشند. هیجانات منفی همچون ترس، اضطراب و وحشت سبب می‌شوند توانایی فرد در بازیابی اطلاعات کاهش یابد. در سال 1956 مقاله‌ای تحت عنوان ""عدد شگفت‌انگیز هفت بعلاوه یا منهی دو"" توسط جرج آرمیتیج میلر، روانشناس صاحب نام آمریکایی یکی از پایه‌گذاران رشته روانشناسی شناختی نوین نوشته شد. طبق این مقاله میلر بیان می‌کند که حافظه کوتاه مدت یک فرد عادی توانایی ذخیره سازی هفت بعلاوه منهی دو قطعه اطلاعاتی را درون خود دارد که از این پدیده با نام قانون میلر نیز یاد می‌شود. در دوره پیش‌روی پل نواک ""Paul Nowak"" بنیانگذار و مدیر برنامه‌های مجموعه Iris Reading (خواندن سریع و تکنیک‌های حفظ کردن) اصول تقویت حافظه و نکات و تکنیک‌هایی را در این زمینه در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. به طور کلی پنج اصل برای به خاطر سپردن اطلاعات و تقویت حافظه وجود دارد که عبارتند از تکرار، اغراق، تقسیم اطلاعات، ارتباط و تصاویر. در ادامه برای درک بهتر مطالب عنوان شده از شما علاقه‌مندان دعوت می‌کنیم با ما به تماشای ویدیوهای پیش‌روی بنشینید.